Zabiegi aparaturowe

Peeling kawitacyjny

 

Zjawisko kawitacji stosowane jest do złuszczania zrogowaciałych komórek naskórka oraz niszczenia znajdujących się na skórze bakterii i grzybów. Przesuwaniu po wilgotnej skórze szpatuły towarzyszy zjawisko kawitacji, zaś emitowane fale rozbijają martwy naskórek bez uszkodzenia głębszych warstw. Usuwamy również nadmiar łoju a w rezultacie odblokowujemy ujścia mieszków włosowych. Ponadto w trakcie kawitacji powstają odpowiednie warunki, które umożliwiają zwiększoną penetrację substancji czynnych poprzez tworzące się mikrokanaliki. Wokół pęcherzyków tworzą się wiry, które transportują substancje z dużą szybkością w głąb skóry.

Po zabiegu skóra jest gładsza, jaśniejsza, nie występuje ryzyko podrażnienia skóry.

 

Peeling kawitacyjny dedykowany jest osobom ze skórą:

tłustą, suchą, wrażliwą, naczynkową, trądzikową.

 


Mikrodermabrazja

Zabieg ten polega na mechanicznym usuwaniu najbardziej powierzchownych warstw skóry. Naskórek ścieramy przy użyciu głowicy, na której osadzone są kryształki diamentu, które w zależności od okolicy zabiegu mają odpowiednią wielkość.  Mikrodermabrazję stosuje się w celu poprawienia przepuszczalności bariery skórnej dla substancji wprowadzanych głębiej, nawet do skóry właściwej. Zabieg może być wykonywany w połączeniu z innymi zabiegami kosmetycznymi tj. mezoterapią bezigłową, jonoforezą, z peelingami z użyciem hydroksykwasów. Seria zabiegów wpływa na uelastycznienie naskórka i jego regenerację. Poprawa następuje nie tylko w zakresie naskórka, ale również w skórze właściwej, gdzie dochodzi do stymulacji produkcji włókien kolagenu i elastyny. Skóra zyskuje gładką powierzchnię oraz promienny wygląd.

 

Zastosowanie:

- oczyszczanie skóry trądzikowej i mieszanej

- jako alternatywa dla peelingu chemicznego

- zaburzenia rogowacenia naskórka

- rozszerzone ujścia mieszków włosowych

- sucha, łuszcząca się skóra

- powierzchowne zaburzenia pigmentacji

- rozstępy, blizny

- zmarszczki okolicy oczu, ust, czoła

- cera szara, ziemista z cechami fotostarzenia

Oxybrazja

Naukowcy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom licznej grupy pacjentów, dla których dotychczas znane metody z różnych przyczyn nie były dostępne, w rewolucyjny sposób podeszli do poszukiwania nowego narzędzia abrazyjnego. Wykorzystując czysty tlen, jako nośnik oraz sól fizjologiczną, jako materiał peelingujący otrzymali intrygujące i zaskakujące efekty.

 

Tlen jest jednym z najbardziej fundamentalnych, życiodajnych składników:

 

- pozytywnie wpływa na regenerację włókien kolagenowych i naczyń włosowatych, 

- skutecznie zwalcza bakterie beztlenowe i propionowe, powstrzymując rozwój trądziku, 

- poprawia metabolizm komórkowy. 

 

W połączeniu z tlenem, materiałem peelingującym  stosowanym w oxybrazji jest czysta sól fizjologiczną (0,9% stężenie NaCl). Będąc idealnym odpowiednikiem płynów fizjologicznych w organizmie człowieka stanowi obojętny dla organizmu, niealergizujący, oczyszczający i odżywczy składnik zabiegu.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zastosowanie tej metody doskonale sprawdza się u osób, których skóra wykazuje cechy tłuste, łojotokowe, trądzikowe i mieszane. 

Może być z powodzeniem stosowany na całym ciele, w przypadkach skóry alergicznej, z trądzikiem różowatym i  rumieniem. 

Daje wyjątkowe efekty  u pacjentów, którzy wymagają opróżnienia zatkanych ujść gruczołów łojowych, rezultaty złuszczające, oczyszczające i rewitalizujące.

Wszechstronność tego zabiegu powoduje, że jest on zalecany w wielu dermatologicznie trudnych przypadkach, w których doskonale zwalcza efekty niepożądanego rogowacenia skóry, daje uderzające efekty na skórze suchej, odwodnionej i nadmiernie łuszczącej się.

 

Stosowany w seriach

- wpływa na redukcję blizn potrądzikowych,

- rozjaśnia skórę, podkreśla jej żywy kolor,

- oddziaływuje na skórę właściwą, pobudzając do syntezy włókien kolagenowych i elastynowych. 


Aplikowany w połączeniu z zabiegami pielęgnacyjnymi poprawia ich wydajność i efektywność. Bardzo ważną cechą oxybrazji jest zupełny brak skutków ubocznych i fakt, że od razu po zabiegu skóra wygląda świeżo, zdrowo i naturalnie.

Zabieg jest przyjemny i zupełnie bezinwazyjny. Zastosowanie tlenu i roztworu soli fizjologicznej powoduje uczucia kojące, chłodzące i wyciszające skórę. W rezultacie oxybrazja nie zostawia żadnych niepożądanych śladów, dając natychmiastowy, wyraźny efekt, nie wymagający żadnej rekonwalescencji, wywołując jedynie poczucie lekkiego pieczenia, które naturalnie ustępuje już po 2-3h.

 

 

Hydrabrazja
To nowoczesny, bezpieczny, nieinwazyjny zabieg, który jest połączeniem klasycznej mikrodermabrazji z oxybrazją. Najważniejsze cechy hydrabrazji to intensywne złuszczanie, głębokie nawilżenie, odżywienie oraz oczyszczenie naskórka.

Mikrodermabrazja wodna wyróżnia się wśród innych aparaturowych metod rodzajem bazowej techniki złuszczania skóry. W tym wypadku oprócz diamentowej głowicy ściernej stosuje się wyrzucaną pod ciśnieniem sól fizjologiczną. Dzięki zastosowaniu płynu siła tarcia staje się znacznie mniej odczuwalna, dzięki czemu zabieg zyskał dużą popularność i jest chętnie stosowany wśród klientek.RF fale radiowe

To nieinwazyjna i niechirurgiczna metoda stymulacji odnowy włókien kolagenowych. Metoda ta pozwala skutecznie eliminować zmarszczki i drobne linie oraz poprawiać napięcie skóry. Terapia radiowa efektywnie eliminuje wiele objawów starzenia się skóry, jak „kurze łapki”, opadające górne powieki, a także poprawia owal twarzy i uelastycznia epidermę. Ten rodzaj zabiegu stosujemy także w terapii antycellulitowej i odchudzającej - fale radiowe bowiem nie tylko skutecznie ujędrniają skórę, ale także efektywnie likwidują cellulit i redukują tkankę tłuszczową.

 

Fale radiowe o zmiennej częstotliwości przepływając przez tkankę skóry wywołują efekt polaryzacji ruchu elektronów. Rezultatem tej polaryzacji jest podskórne (wewnętrzne) rozgrzanie tkanki, w następstwie czego włókna kolagenu zostają pobudzone do napinania i ujędrniania. Pobudzenie odradzania białka i zwiększenie sprężystości włókien kolagenowych skutkuje wyraźną poprawą napięcia skóry, redukcją zmarszczek i drobnych linii, a w przypadku zabiegów na ciało redukcją cellulitu oraz tkanki tłuszczowej.

 

W pierwszym etapie terapii fale radiowe wywołują efekt skrócenia się i odnowy struktury włókien kolagenowych stanowiących "rusztowanie skóry", które w procesie starzenia się ulegają wydłużeniu i poskręcaniu, w efekcie odzyskują sprężystość i elastyczność.

 

W drugim etapie, trwającym do 6 miesięcy od dnia zabiegu, następuje uruchomienie mechanizmu gojenia się ran i prowokacja fibroblastów do produkcji kolagenu powodując w ostatecznym efekcie przebudowę struktury skóry i silne jej odmłodzenie. Dotychczas objawy starzenia się skóry, takie jak: jej nadmiar, wiotkość, zaburzenia owalu, opadające powieki można było leczyć chirurgicznie wycinając nadmiar skóry. Urządzenie pozwala na niechirurgiczne zwiększenie napięcia skóry i uzyskanie efektu liftingującego.

 

W ostatecznym efekcie skóra zostaje ściągnięta i zagęszczona, poprawia się jej struktura, zmarszczki ulegają wygładzeniu. Odczuwalne i widoczne jest napięcie skóry. Po zabiegu Pacjent może natychmiast wrócić do wykonywanych wcześniej zajęć.


Lifting BIO elektryczny

 

Aparat wykorzystuje mikroprądy, które stosowane w terapii aktywizują procesy regeneracji skóry zachodzące na poziomie komórkowym. Taka metoda elektrostymulacji wyjątkowo efektywnie pobudza odbudowę włókien kolagenu i elastyny, ujędrnia i wygładza skórę oraz usprawnia wydalanie toksyn wraz z nadmiarem wody.

W efekcie stosowania mikroprądów skutecznie oddziałujemy na zmarszczki i bruzdy (czołowe, okołonosowe), luźny owal twarzy, worki i cienie pod oczami ujędrniając skórę twarzy i poprawiając jej elastyczność.

Podczas tego zabiegu składniki odżywcze zostają "wtłoczone" w głąb skóry, dzięki zjawisku elekrtoporacji w błonie komórkowej tworzą się mikrokanały za pomocą których, substancje aktywne przedostają się do wnętrza komórek.

 

Sonoforeza

 

Zabieg ten polega na przyspieszeniu przenikania substancji aktywnych przez naskórek i skórę właściwą za pomocą ultradźwięków. Ultradźwięki wywołują w skórze różne zjawiska dzięki działaniu cieplnemu, fizykochemicznemu i mechanicznemu. Wzmagają przepuszczalność błon komórkowych, usprawniają oddychanie tkankowe, pobudzają przemianę materii, powodują zmiany w strukturze błon komórkowych.

 

Sonoforezę można przeprowadzać razem z innymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Bardzo dobre efekty osiąga się wówczas, gdy zabieg poprzedza odpowiednio dobrana metoda złuszczania naskórka. Dzięki temu zaaplikowane substancje będą jeszcze lepiej penetrować w głąb skóry, by móc lepiej oddziaływać.

 

 

 

Darsonwal

 

 

 

 

To zabieg o działaniu dezynfekującym i bakteriobójczym dzięki wytwarzaniu się ozonu. Powoduje miejscowe przekrwienie, pobudzenie przemiany materii. Ponadto hamuje czynność wydzielniczą gruczołów łojowych. Prądy d'Arsonvala najczęściej stosuje się po oczyszczaniu twarzy, celem dezynfekcji skóry. Można też zastosować na owłosionej skórze głowy przy nadmiernym łojotoku. 
Epilan - elektrokoagulacja
Epilan d15 to najnowszy, cyfrowy, skomputeryzowany aparat, służący do zbiegów elektrokoagulacji i do usuwania włosów (epilacji) oraz zamykania naczynek z wykorzystaniem prądu wielkiej częstotliwości (r.f.).

Działanie aparatu wykorzystuje zjawisko silnego miejscowego, termicznego oddziaływania prądu wielkiej częstotliwości aplikowanej na tkankę w miejscu styku elektrody lub igły z tkanką. Takie działanie powoduje koagulację tkanki, zamyka naczynka krwionośne nie dopuszczając do krwawienia oraz zapewnia dużą aseptyczność zabiegu, będąc jednocześnie bardzo skuteczne i mało bolesne.

 

ELEKTROLIZA - STAŁE USUWANIE OWŁOSIENIAZabieg elektrolizy polega na wprowadzeniu do mieszków włosowych cienkiej elektrody w kształcie igły lub sondy, która emituje prąd elektryczny i niszczy korzeń mieszka włosowego. Niepodważalną zaletą elektrolizy jest to, że elektroepilację można stosować niezależnie od koloru włosów i skóry oraz grubości włosa.

Efekt całkowitego trwałego usunięcia włosa następuję po wielokrotnym powtarzaniu zabiegu, ponieważ usuwamy włosy rosnące w fazie anagenowej. Podczas zabiegu włosy znajdują się w różnych stadiach cyklu wzrostu a zatem usunięcie ich nie może odbyć się jednorazowo. Potrzebne jest około 6-7 zabiegów w odstępach co dwa tygodnie.

Po zabiegu może wystąpić niewielkie zaczerwienienie i / lub obrzęk, które zwykle znika w ciągu kilku godzin. Sporadycznie mogą wystąpić małe strupki. Obszarów poddanych zabiegowi nie eksponujemy na słońce.ZAMYKANIE NACZYNEK KRWIONOŚNYCH ELEKTROKOAGULACJĄ


Elektrokoagulacja - koagulacja tkanek za pomocą prądu wysokiej częstotliwości. Specjalną elektrodą dotyka się każdego naczynka powodując jego zamknięcie. Jedna z najskuteczniejszych metod do usuwania naczynek na twarzy i górnej części ciała.

Zabieg odbywa się bez zbytniej uciążliwości i potrzeby ograniczenia codziennych obowiązków. Skóra po zabiegu (w zależności od częstotliwość prądu) jest lekko podrażniona - zaczerwieniona. Zabiegi zamykania naczynek metodą elektrokoagulacją są krótkie, nie należą jednak do przyjemnych. Skóra po zabiegu wymaga specjalnej pielęgnacji, o czym szczegółowo Pacjent zostaje poinformowany podczas wizyty.

W celu usunięcia pojedynczych zmian wystarczy jedna wizyta, w przypadku rozległych teleangiektazji może być konieczne powtórzenie zabiegu po pełnym wygojeniu się skóry (ok. 3-4 tygodnie).
USUWANIE WŁÓKNIAKÓW/BRODAWEK/ PUNKTÓW RUBINOWYCH


Sam zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut, w zależności od rozległości zmian skórnych. Przed zabiegiem oceniamy i konsultujemy, czy powstałe zmiany kwalifikują się do zabiegu elektrokoagulacji. Należy pamiętać, że elektrokoagulacja nie jest zupełnie bezbolesna, a odczucia zależą od indywidualnej wrażliwości na ból, wielkości zmiany i jej lokalizacji (odczuwalne lekkie ukłucia lub mocne ciepło).
Zabieg polecamy zarówno w celach estetycznych, jak i zdrowotnych. W przypadku pewnych zmian skórnych, szczególnie brodawek, istnieje naturalna skłonność do rozsiewania po skórze. Jeśli nie usuniemy ich od razu to w dłuższej perspektywie czasu może pojawić się ich znaczna ilość na skórze.
Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk, rumień (zaczerwienienie), stwardnienie, zasinienie oraz ból. Są to reakcje całkowicie normalne i ustępują w ciągu kilku godzin. Zazwyczaj w miejscu usuniętej zmiany pojawia się strupek, który goi się w ciągu 4-5 dni. Dla szybszego wygojenia ranki, przez ten czas należy miejsca poddane zabiegowi smarować maścią typu Alantan. Objawy niepożądane tj. przebarwienia, odbarwienia, blizny zanikowe lub przerosłe, występują stosunkowo rzadko i są efektem zdrapywania strupków przez pacjenta lub nieprawidłowego gojenia się skóry.

Oczyszczanie wodorowe

AQUASURE H2 oczyszczanie wodorowe to innowacyjna, oryginalna, koreańska metoda wieloetapowego oczyszczania skóry. Polega na dogłębnym oczyszczaniu skóry za pomocą kilku technologii: terapii aktywnym wodorem, hydropeelingu, eksfoliacji kwasami.Wieloetapowe oczyszczanie skóry AQUASURE H2 polega na dogłębnym oczyszczeniu skóry, tak aby wyglądała ona zdrowo i promiennie. Wieloetapowość wskazuje nie tylko na to, że oczyszczanie składa się z kilku kroków, ale także na to, że działa wielozadaniowo. Jego podstawą jest dokładne oczyszczanie skóry, złuszczanie, nawilżanie oraz działanie przeciwstarzeniowe.

Pierwszym etapem jest oczyszczanie wodorowe. Aktywny wodór efektywnie oczyszcza skórę na poziomie komórkowym. Ponieważ wodór jest najmniejszym i najlżejszym pierwiastkiem, ma możliwość przenikania do głębokich struktur skóry. Aktywny wodór dostarczany jest skórze za pomocą nasyconego nim strumienia wody, który dodatkowo eksfoliuje martwe komórki naskórka, pozostawiając ją dogłębnie oczyszczoną. Aktywny wodór jednocześnie neutralizuje i redukuje wolne rodniki tlenowe, odpowiedzialne za starzenie się skóry, dzięki czemu zatrzymuje proces starzenia.

Etap drugi to natomiast hydropeeling czyli zabieg wodnej mikrodermabrazji wykonywany pod wysokiem ciśnieniem wody. Pozwala on osiągnąć gładką, jednolitą i świeżą skórę. Ten etap zabiegu usuwa martwe komórki oraz zanieczyszczenia z powierzchni skóry.

Kolejną składową zabiegu jest infuzja jonowa. Podczas zabiegu, w postaci serum typu premium, do komórek skóry wprowadzane są substancje eksfoliujące i odżywcze. Efekt złuszczania potęgowany jest dzięki kwasowi mlekowemu, natomiast działanie odżywcze i regenerujące zawdzięczamy aktywnej witaminie c.

Zakończeniem zabiegu jest etap masażu przy użyciu głowicy MCS wykorzystującej stymulację mikroprądami. Pozwala ona zwiększyć elastyczność i napięcie skóry, a także aktywować proces przepływu krwi rozpoczynając proces przebudowy włókien kolagenu i elastyny.

Efekty zabiegu

Dzięki wieloetapowemu oczyszczaniu wodorowemu podczas jednego zabiegu uzyskujemy natychmiastowy efekt


- oczyszcznia skóry

- głębokiego nawilżenia

- eliminacji wolnych rodników

- liftingu i wygładzenia.

Zadzwoń do nas