Kwasy medyczne

I Image Skincare Wrinkle lift – peeling na bazie kwasu glikolowego i retinolu

Wrinkle lift to linia profesjonalnych kosmetyków do wykonywania złuszczania naskórka, oparta na kwasie glikolowym i retinolu. Nowoczesna formuła peelingu opóźnia starzenie się skóry, wygładza zmarszczki oraz zwiększa elastyczność skóry. Efektywnie stymuluje syntezę kolagenu i glikozaminoglikanów.

Kwas glikolowy jest najczęściej stosowanym kwasem owocowym do zabiegu eksfoliacji. Posiada on najmniejsza cząsteczkę, w wyniku, czego ma dużą zdolność penetracji powierzchni skóry i wykazuje największą aktywność. Zmniejsza on spoistość martwych komórek naskórka i powoduje ich łatwiejsze złuszczanie.


Zabieg złuszczania należy do podstawowych zabiegów w gabinecie kosmetycznym, od niego zaczyna się najczęściej kurację. Proliferacja naskórka ma na celu pobudzenie tkanki skórnej do wytwarzania nowych komórek. Usunięcie zrogowaciałej warstwy otwiera bowiem drogę aktywnym składnikom preparatów pielęgnacyjnych regenerujących. Eksfoliacja jest zabiegiem bezpiecznym i wygodnym. Dzięki odpowiedniemu stężeniu oraz właściwym pH kwasów, możemy złuszczać różne warstwy naskórka.

 

 

Kwas glikolowy I Image Skincare dostępny jest w stężeniach 30% oraz 45%. W skład linii Wrinkle Lift wchodzą również kosmetyki do domowej kontynuacji zabiegów.

Efekty po zabiegu

 • oczyszczenie skóry
 • wzrost elastyczności, jędrności, poziomu nawilżenia skóry
 • wygładzenie zmarszczek
 • rozjaśnienie przebarwień
 • wspomaganie usuwania toksyn poprzez poprawę mikrocyrkulacji w naczyniach krwionośnych
 • zwiększenie zdolności do przyswajania składników aktywnych

Wskazania

 • skóra łojotokowa, rozszerzone pory
 • trądzik zaskórnikowy i grudkowaty
 • blizny i przebarwienia potrądzikowe
 • przebarwienia posłoneczne
 • potrzeba uaktywnienia syntezy kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, konieczność odnowy naskórka, wygładzenie skóry
 • rozjaśnienie skóry, wyrównanie kolorytu

Przeciwwskazania

 • uszkodzeni, otarcia, podrażnienia naskórka
 • infekcje skórne w fazie aktywnej (np. opryszczka)
 • skóra bardzo wrażliwa , atopowa
 • alergie skórne na substancje stosowane w peelingach
 • skłonności do przebarwień i bliznowców
 • leczenie retinoidami w ciągu ostatnich 6 miesięcy
 • ciąża i okres laktacji

Kwas migdałowy

 

Kwas migdałowy należy do grupy alfa-hydroksykwasów (AHA). Otrzymuje się go podczas hydrolizy z wyciągu z gorzkich migdałów (Amygdalus Communis var Amara). Dzięki dużej masie cząsteczkowej (w porównaniu z kwasem glikolowym) stopniowo przenika do głębszych warstw naskórka, przez co działa łagodniej i wolniej, co sprawia, że jest bezpieczny i nie powoduje podrażnień. Odpowiedni dla skóry z oznakami starzenia, na zmarszczki, przebarwienia oraz wypryski. Jest dedykowany dla osób z wrażliwą skórą.

 

Substancje czynne kwasu migdałowego rozluźniają połączenia komórek naskórka z cementem międzykomórkowym, co prowadzi do mikrozłuszczania powierzchownych warstw komórek naskórka. Zmniejsza się grubość naskórka, dzięki czemu skóra staje się gładka oraz rozjaśniona, a składniki aktywne w kosmetykach lepiej wnikają w głąb naskórka, zwiększając skuteczność działania.

Kwas migdałowy stymuluje syntezę kolagenu i aktywuje regenerację komórek. Ma działanie przeciwbakteryjne i normalizujące dla cery o skłonnościach do przetłuszczania się i trądziku. Hamuje syntezę melaniny i pomaga zregenerować skórę zniszczoną słońcem. Kwas azelainowy

Kwas azelainowy wykazuje działanie keratolityczne, działa przeciwzaskórnikowo, dzięki czemu nie dochodzi do zatykania ujść gruczołów łojowych i powstawania stanów zapalnych. Hamuje również rozwój beztlenowych bakterii odpowiedzialnych za powstawanie trądziku (Propionibacterium acnesStaphylococcus epidermidis) oraz wytwarzanie kwasów tłuszczowych, mających istotne znaczenie w powstawaniu zmian trądzikowych. Bakterie nie uodparniają się na kwas azelainowy, nawet podczas długotrwałego stosowania. Hamuje również wzrost i nadmierną aktywność melanocytów. To alternatywa dla kwasu migdałowego i glikolowego, w przypadku ich ewentualnej nietolerancji.


Kwas azelainowy może być też używany w trądziku różowatym, gdyż prowadzi do redukcji liczby grudek i krostek, przy jednoczesnym zmniejszeniu rumienia skóry (nie doprowadza do rozszerzenia naczyń krwionośnych).

Bardzo skuteczny jest także w zmniejszaniu przebarwień (potrądzikowych, pozapalnych, po poparzeniach). Należy do najbardziej efektywnych substancji  wybielających.

Kwas azelainowy można stosować u kobiet w ciąży, nie powoduje reakcji fototoksycznych i fotoalergicznych (może być stosowany latem).Wskazania:

- trądzik pospolity,

- przebarwienia,

- trądzik różowaty grudkowo-krostkowy.


Kwasy TCA 30-40% Frost Peel

Peeling chemiczny to zabieg polegający na aplikacji na skórę odpowiednio dobranej do rodzaju cery mieszaniny substancji chemicznych w odpowiednim stężeniu i wartości pH. Rezultatem takiej procedury jest złuszczanie naskórka spowodowane rozluźnieniem połączeń międzykomórkowych. Dzięki temu struktura skóry staje się gładsza, a koloryt wyrównany. Szybkość osiągnięcia efektów zabiegowych uzależniona jest m. in. od rodzaju, stężenia i ilości użytego kwasu oraz wcześniejszego przygotowania skóry poprzez dokładne jej odtłuszczenie.

Dzięki temu preparaty znajdują zastosowanie w terapii różnych problemów skórnych takich jak: trądzik pospolity, trądzik różowaty, przebarwienia, zmarszczki, czy rogowacenie posłoneczne. Kuracja kwasami szczególnie zalecana jest skórom wymagającym intensywnej regeneracji i odnowy. Zabiegi rozjaśniają, normalizują pracę gruczołów łojowych oraz wyrównują strukturę skóry.

Zabieg z wykorzystaniem Frost Peel oprócz złuszczania naskórka, stymuluje skórę właściwą do zwiększonej syntezy kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. W efekcie następuje przebudowa głębiej położonych struktur skóry, czyli m.in. lepsze usieciowanie włókien kolagenowych a także wzrost produkcji elastyny, kolagenu.

Peeling chemiczny za pomocą TCA nazywany jest peelingiem do zadań specjalnych. Działa szybciej niż pozostałe eksfolianty, dzięki czemu możliwa jest mniejsza ilość wykonywanych zabiegów w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu. Kwas trójchlorooctowy stanowi bezpieczną alternatywę dla bardziej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.

Zadzwoń do nas