Dermomasaż

Podciśnieniowy masaż wyszczuplający

Dermomasaż jest unowocześnioną wersją tradycyjnego masażu. Warstwowa technika masażu wpływa w pierwszej kolejności na tkanki powierzchniowe, by w następnej kolejności oddziaływać na tkanki głębokie.

Głowica zabiegowa zasysa w podciśnieniu fałd skóry, który dodatkowo jest rozmasowywany przez zewnętrzne ruchome rolki głowicy. Efektem zabiegu jest likwidacja cellulitu dzięki rozbiciu komórek tłuszczowych, co daje się zaobserwować przez widoczną redukcję obwodu ciała. Jednocześnie dermomasaż usprawnia krążenie wewnątrztkankowe, eliminuje toksyny, przyspiesza rozkład tłuszczu (lipolizę) w głębokich warstwach tkanki podskórnej, zmniejsza retencję wody. 

Dermomasaż w sposób nieinwazyjny i naturalny przywraca prawidłowe funkcjonowanie tkanek i skutecznie walczy z cellulitem, rozstępami oraz ujędrnia ciało. Oprócz zabiegów terapeutycznych  i estetycznych, masażer znajduje swoje zastosowanie w terapii opóźniającej starzenie. Zmiany pojawiające się wraz z wiekiem: utrata napięcia i elastyczności skóry, zmarszczki, zmiany konturów są redukowane poprzez poprawę mikrokrążenia, przyspieszenie procesu regeneracyjnego naskórka, odbudowę struktury kolagenowej i elastyny. Seria zabiegów pozwala odzyskać skórze elastyczność, jędrność i piękny blask.

 

 


Wskazania

Dermomasaz stosuje się głównie w celu redukcji cellulitu, rozluźniania struktury tkanki łącznej czy ogólnego ujędrniania skóry. Jest również stosowany przy głębokim oczyszczaniu organizmu: pobudzając procesy metaboliczne w skórze i tkance podskórnej, eliminuje zbędne produkty przemiany materii i reguluje przepływ limfy przez drenaż limfatyczny.

 

 – cellulit
– nadwaga, nadmiar tkanki tłuszczowej
– modelowanie sylwetki
– zrosty i zwłóknienia w obrębie tkanki podskórnej
– spowolniona przemiana materii
– skłonność do gromadzenia się wody i toksyn
– skóra wiotka, pozbawiona jędrności

 

Działanie

 

– widoczna redukcja cellulitu

– znaczna poprawa jędrności skóry

– przyspieszone spalanie tkanki tłuszczowej, zmniejszenie obwodów

– poprawa wyglądu sylwetki

– wyrównanie struktury tkanki podskórnej

– zmniejszenie rozstępów i wiotkości skóry

– dotlenienie i odżywienie skóry

– działanie drenujące i detoksykujące

– zwiększenie wchłaniania składników kosmetycznych

 

 

Promieniowanie podczerwone

Aby zwiększyć efekty terapii odchudzającej, w aparacie zastosowano dodatkową funkcję podczerwieni.

Promieniowanie IR wpływa na poziom ogrzania tkanki łącznej, jednocześnie przyspieszając regenerację włókien kolagenu i elastyny. Dodatkowo funkcja ta poprawia krążenie krwi i limfy oraz przyśpiesza metabolizm. Działanie bilogiczne promieni podczerwonych wynika z ich wpływu cieplnego na tkanki. Same promienie nie są ciepłe. Energia promieniowania pochłoniętego przez tkanki zwiększa energię kinetyczną ich cząsteczek, tym samym podnosi temperaturę tkanek. Im więcej wody zawiera tkanka, tym lepiej pochłania promieniowanie podczerwone, a powstałe ciepło zostaje przeniesione w głąb ustroju za pośrednictwem układu krwionośnego. 

 

 

Ciepło powoduje:

rozszerzenie naczyń włosowatych i większy przepływ krwi,

zmniejszenie napięcia mięśni,

zmniejszenie odczuwania bólu,

wzmożenie przemiany materii,

pobudzenie receptorów cieplnych skóry.

 

Przeciwwskazania

ciąża 

czynny nowotwór, choroby zakażne

zapalenie żył, leczenie antykoagulantami

bielactwo (syndrom Koebnera)

infekcje i uszkodzenia skóry

liposukcja (do 6 m-cy po zabiegu)

miejscowe przeciwwskazania: przepuklina, naczyniak, bolesne żylaki, tłuszczaki

nadciśnienie

 

 

Masaż można wykonywać na całe ciało lub wyłącznie na wybrane partie. Siła i szybkość masażu dostosowywane są do budowy ciała, stanu i wrażliwości naczyń krwionośnych oraz indywidualnego progu bólu osoby masowanej.

 

W celu osiągnięcia najlepszych efektów zalecane jest stosowanie masażu podciśnieniowego w serii, a także łączenie go z wyszczuplającymi zabiegami kosmetycznymi. Należy wypijać dziennie około 2 litry płynów, co wspomaga usuwanie toksyn i stymuluje naturalny drenaż limfatyczny.

 

Częstotliwość zabiegów zależy od stanu skóry i oczekiwań klienta. Kuracja obejmuje min. 10 zabiegów, z częstotliwością 2 razy w tygodniu. Po pełnej serii wskazane jest powtarzanie zabiegu raz w miesiącu, w celu podtrzymania i utrwalenia efektu.

 

Zadzwoń do nas