Pedicure

Pedicure klasyczny

Istotnym elementem dbania o wygląd i to przez cały rok jest pielęgnacja stóp. Warto o nie zadbać, gdyż noszą nas przez całe życie.

Większość problemów ze stopami zawdzięczamy sobie samym. Może to być noszenie nieodpowiedniego obuwia, skarpet z tworzyw sztucznych lub zbyt ciasnych rajstop, nieprawidłowa higiena, nieodpowiednie obcinanie paznokci, usuwanie zrogowaciałego naskórka pumeksem, stosowanie „uniwersalnych” kosmetyków, lekceważenie skaleczeń czy też otarć naskórka, zbyt częste moczenie stóp i nadużywanie preparatów pielęgnacyjnych, wysuszona skóra w okresie letnim spowodowana takimi czynnikami jak: piasek, słona woda, promienie słoneczne, kurz, wysoka temperatura, pękające pięty w wyniku przesuszenia stopy. Jak widać skala problemów dotyczących stóp jest ogromna. Można je rozwiązywać wykonując m.in. zabieg specjalistyczny w gabinecie kosmetycznym. Zabieg pedikiuru może być wzbogacony o elementy SPA&wellness, co z pewnością sprawi klientom przyjemność. Przyniesie stopom ulgę, lekkość a osoba poddawana zabiegowi poczuje prawdziwy komfort i relaks.

Nieodzownym elementem zabiegu jest peeling stóp, który wspaniale wygładza skórę, poprawia jej koloryt, ujędrnia, wspomaga wchłanianie substancji odżywczych zawartych w maskach, kremach, natomiast masaż wykonany na zakończenie zabiegu nie tylko pobudzi krążenie, ale też pomaga w odprężeniu i wpływa kojąco obniżając poziom stresu. Dotykanie stóp wpływa korzystnie na wszystkie organy, gdyż uciskane są unerwione punkty tzw. receptory, odpowiadające za działanie naszych organów a których najwięcej znajduje się na stopach.

Zachęcam również do korzystania z takich zabiegów na stopy jak: parafina, nawilżająca maska z żywokostu, masaż ciepłą świecą oraz maski OPI na bazie masła shea z ekstraktami z owoców cytrusowych. Zabieg ten wykonywany jest w specjalnych podgrzewanych butach zabiegowych. Efekt termiczny sprawia, iż naczynia krwionośne rozszerzają się i skóra wchłania więcej substancji odżywczych zawartych w masce. Tego typu zabiegi dobrze działają na przesuszony naskórek, uelastyczniają skórę, niwelują napięcie mięśni oraz korzystnie wpływają na stawy.

 

Czas trwania zabiegu: ok. 60-80 min

Zadzwoń do nas