Pedicure

Istotnym elementem dbania o wygląd przez cały rok jest właściwa pielęgnacja stóp. Warto o nie zadbać, ponieważ noszą nas przez całe życie.

Większość problemów ze stopami zawdzięczamy sobie samym. Może to być noszenie nieodpowiedniego obuwia, skarpet z tworzyw sztucznych lub zbyt ciasnych rajstop, nieprawidłowa higiena, nieodpowiednie obcinanie paznokci, usuwanie zrogowaciałego naskórka pumeksem, stosowanie „uniwersalnych” kosmetyków, lekceważenie skaleczeń czy też otarć naskórka, zbyt częste moczenie stóp i ścieranie naskórka.

Z doświadczenia wynika, iż najczęściej z profesjonalnej pielęgnacji w gabinecie kosmetycznym klienci korzystają wiosną i latem. Lato to szczególna pora roku, gdyż skóra stóp narażona jest na przesuszenie spowodowane takimi czynnikami jak: piasek, słona woda, promienie słoneczne, kurz, wysoka temperatura, czego następstwem mogą być m.in. pękające pięty.

Jak widać skala problemów dotyczących stóp jest ogromna. Można je rozwiązywać wykonując m.in. zabieg specjalistyczny w gabinecie kosmetycznym. Zabieg pedicure może być wzbogacony o elementy SPA&wellness, co z pewnością sprawi klientom przyjemność. Przyniesie stopom ulgę, lekkość a osoba poddawana zabiegowi poczuje prawdziwy komfort i relaks.

Nieodzownym elementem zabiegu jest peeling stóp, który wspaniale wygładza skórę, poprawia jej koloryt, ujędrnia, wspomaga wchłanianie substancji odżywczych zawartych w maskach, kremach, natomiast masaż wykonany na zakończenie zabiegu nie tylko pobudzi krążenie, ale też pomaga w odprężeniu i wpływa kojąco obniżając poziom stresu. Dotykanie stóp wpływa korzystnie na wszystkie organy, gdyż uciskane są unerwione punkty tzw. receptory, odpowiadające za działanie naszych organów a których najwięcej znajduje się na stopach.Rada : Zapytaj nas o możliwość zakupu organicznego peelingu i profesjonalnego kremu do pielęgnacji stóp. Systematyczną pielęgnacją przedłużysz efekt zabiegu.

Zadzwoń do nas